Terapinis gydymas

Ėduonies (karieso) gydymas

Periodiškai atliekami patikrinimai, laiku atliekama profesionali burnos higiena, taip pat geri asmeninės burnos higienos įpročiai padeda apsaugoti dantis ir išvengti dantų ir burnos ertmės ligų. 

Jei dantis tapo jautrus, reaguoja į šaltus, karštus ar saldžius dirgiklius būtinai kreipkitės pas odontologą. Gali būti kad dantyje yra karieso pažeidimai, kuo jie anksčiau užplombuojami, tuo didesnė tikimybė, kad nervas liks nepažeistas. 

Dantų ėduonis (kariesas) – tai dažniausiai pasitaikanti burnos ertmės liga. Jos metu vyksta danties kietųjų audinių irimas, kurį sukelia bakterijų išskiriamos rūgštys. Ėduonis gali pažeisti ir sveikus ir jau plombuotus dantis, tad svarbu laiku keisti nusidėvėjusias plombas. 

Danties vainiko defektai atstatomi plombavimo metu. Pacientui pageidaujant gali būti atliekama vietinė nejautra. Procedūros metu pašalinami karieso pažeisti audiniai, kuo labiau tausojant likusius sveikus audinius, ertmė dezinfekuojama ir plombuojama. Hermetiška plomba apsaugo dantį nuo tolimesnio karieso plitimo link nervo. Taip pat labai svarbu tinkamai atstatyti anatomiją, kad dantis galėtų pilnai funkcionuoti.

Priklausomai nuo ertmės gylio po procedūros gali būti jaučiamas danties jautrumas. 

Estetinis plombavimas

Tai minimaliai invazyvus danties plombavimas, kurio metu galima atstatyti karieso pažeistus, nuskilusius ar nudilusius dantis. Taip pat procedūra gali būti atliekama jei esate nepatenkinti savo dantų forma ar spalva. Dažniausiai plombuojami priekiniai dantys arba tiek kiek matosi šypsantis. 

Konsultacijos metu su pacientu išklausomi nusiskundimai, aptariami lūkesčiai. Atlikus apžiūrą ir rentgenologinius tyrimus galima pradėti planuoti gydymą. Prieš estetinį plombavimą atliekamas krūminių dantų gydymas, esant poreikiui ortodontinis gydymas ar dantų balinimas. Sveiki ir anatomiškai tvarkingi krūminiai dantys apsaugos priekinių dantų plombas nuo skilimų. Estetinio plombavimo metu sluoksniuojant skaidrias plombas galima išgauti natūralų vaizdą. 

Nudilusių dantų paviršių anatomijos atstatymas

Dantų dilimo priežastys:

  • netaisyklingas sąkandis, netinkamai kontaktuojantys dantys dyla greičiau
  • bruksizmas
  • po vieno ar kelių dantų pašalinimo neatstatyti tarpai protezuojant ant dantų ar implantų, likę dantys gauna per didelį krūvį
  • rūgštinė terpė burnoje (pvz. refliuksas)
  • amžius
  • nusidėvėjusios plombos

Esant dideliam dantų nudilimui pacientai skundžiasi galvos, sąnario skausmais, pablogėjusia estetine išvaizda, apsunkintu kramtymu.

Prarastus danties audinius atstatytome protezuojant arba plombuojant.

Centro odontologijos klinika

Danties linija plius

S.Dariaus ir S.Girėno g. 1-34,

Alytus, LT-62137