Project Description

Protezavimas

REGISTRACIJA VIZITUI

Dantų ir implantų protezavimas

Trūkstant dantų laikui bėgant nyksta žandikaulis, deformuojasi sukandimas, sutrinka kramtymo funkcija, keičiasi veido forma. Dėl žemėjančio sukandimo užkrenta lūpos, nusileidžia lūpų kampučiai, sumažėja smakro aukštis, atsiranda matomos raukšlės apie lūpas ir ant kaklo. Žmonės pradeda atrodyti vyresni.

Dažnai nekreipiame dėmesio į trūkstamą krūminį dantį, nes jo nesimato. Tačiau būtent krūminiams dantims tenka pagrindinis kramtymo krūvis, nuo jų priklauso sukandimo aukštis, apatinio žandikaulio sąnario būklė, gretimų dantų padėtis.

Dantų protezavimas – viena iš pagrindinių procedūrų, atkuriant vieną ar visus trūkstamus dantis. Šiuolaikinis protezavimas padeda atkurti ne vien sąkandžio ir kramtymo funkcijas, bet ir sukurti gražią šypseną, maksimaliai išsaugant esamus naturalius dantis.

  • Dantų užklotai

  • Dantų vainikėliai (karūnėlės)

  • Dantų tiltai

  • Laminatės

  • Išimami dantų protezai

Dantų protezavimas užklotais

Jei prarasta daugiau nei 50% danties audinių, plombavimas negali rekonstruoti pažeidimų. Tuomet rekomenduojama dantį atstatyti ne plombuojant, o danties užklotu. Užklotai – tai mikroprotezai, kurie naudojami krūminių dantų pažeidimų šalinimui. Lyginant su kompozicinėmis plombomis, jie atsparesni nusidėvėjimui ir tarnauja ilgiau. Jie labai ploni, todėl dantys šlifuojami minimaliai. Užklotai gaminami iš keramikos (porceliano), kompozito ar tauraus metalo.

Nuosavų dantų protezavimas vainikėliais

Kai dantis stipriai pažeistas ir jo negalime atstatyti plombavimu,  jį galima išsaugoti protezuojant. Prieš protezavimą dantis yra paruošiamas – nušlifuojamas. Tuomet nuimamas skaitmeninis arba silikoninis atspaudas. Pagal šią informaciją gaminamas vainikėlis, kuris vėliau fiksuojamas ant danties. 

Vainikėlio pagalba atkuriama danties (ar dantų eilės) forma, spalva ir funkcija. Vainikėliai gaminami iš biosuderinamų (gerai žmogaus organizmo toleruojamų) medžiagų: bemetalės keramikos, cirkonio keramikos, metalo keramikos ir kt.

Bemetalės keramikos vainikėliai gaminami iš sluoksniuotos, cirkonio arba stiklo keramikos.

Sluoksniuota keramika (porcelianas) artima natūralaus danties savybėms. Ji pralaidi šviesai (kaip natūralus dantis), todėl atrodo itin estetiškai, gerai priglunda prie danties audinių. Jie nesukelia alergijos, metalo skonio burnoje, yra ilgaamžiai ir atsparūs dėvėjimuisi. Lyginant su metalo ir cirkonio keramikos vainkėliais nėra tokie patvarūs, todėl naudojami priekiniams dantims protezuoti laminatėmis.

Cirkonio keramikos vainikėliai – patvarūs ir ilgaamžiai bemetalės keramikos protezai, bene populiariausias sprendimas protezuojant ant implantų ar nuosavų dantų. Jų karkasas pagamintas iš cirkonio oksido, kuris yra padengiamas porceliano sluoksniu. Jie yra skaidrūs, todėl nesiskiria nuo narutalių dantų, nesukelia alergijos ir metalo poskonio burnoje, todėl šiandien yra plačiausiai paplitę dantų rekonstrukcijoje,

Metalo keramikos vainikėliai gaminami iš metalo, kuris yra padengiamas porceliano sluoksniu. Metalo keramika nėra pralaidi šviesai, todėl nerekomenduojama protezuoti priekinius dantis. Kontaktas su audiniais gali sukelti alergiją, tačiau yra pigesni už cirkonio keramikos vainikėlius, todėl vis kartais naudojami atkurti krūminiams dantims.

Gydymo eiga

Pirmasis vizitas. Pirmiausia atliekama diagnostika. Pacientui padaroma panoraminė arba 3d rentgeno nuotrauka, kuri padeda įvertinti danties bei jo šaknų būklę. Jei danties šaknys nesveikos ar buvo netinkamai sugydytos, taikomas endodontinis gydymas ir atliekamas kanalų sutvirtinimas stiklo pluošto kaištiniu kultiniu įklotu. Atstačius danties kultį, jis apšlifuojamas. Uždedamas laikinas vainikėlis. 

Antrasis vizitas. Susiformavus dantenų linijai, nuimami atspaudai, kurie siunčiami į laboratoriją nuolatinio vainikėlio gamybai.

Trečiasis vizitas. Laikinas vainikėlis pakeičiamas nuolatiniu, iš cirkonio keramikos pagamintu, vainikėliu.

Restauruojant daugumą ar visus dantis – vainikėlių spalvą pasirenka pats pacientas, atkuriant vieną ar kelis, spalvą parenka gydytojas, atsižvelgdamas į estetinį vaizdą greta esančių sveikų dantų.

Protezavimas ant implantų

Karūnėlė ant implanto praradus vieną dantį. Ant implanto tvirtinama keraminė dantų karūnėlė – tai pats pažangiausias būdas greitai, estetiškai ir ilgam išspręsti nepataisomai sugedusio ar prarasto danties problemą. Naują dantį jūs galite atkurti nešlifuojant ir neapkraunant šalia esančių dantų.

Tiltas ant implantų praradus kelis dantis. Dantų implantai padeda atkurti prarastus dantis nešlifuojant ir neapkraunant šalia esančių dantų, bei apsaugo gretimus dantis nuo pasislinkimo, o žandikaulio kaulą – nuo tirpimo. Dantų implantai yra pagrindas tiltui, šiuo atveju – naujam keraminiam dantų tiltui ant implantų. Keramikinis tiltas tvirtinamas po maždaug 2-4 mėnesių po implantavimo procedūros. Keramika nesukelia alerginių reakcijų, nėra jautrios temperatūrai ir nedaro jokios įtakos skonio receptoriams. Keraminio tilto forma ir spalva yra puikiai priderintos prie jūsų natūralių dantų, todėl naujuosius dantis sunku atskirti nuo tikrųjų.

Bedančio žandikaulio atkūrimas – Visi ant keturių metotika. Ilgas paruošiamasis gydymas, skausmingos chirurginės procedūros, ilgi ir sudėtingi gijimo periodai – jau praeityje. Daugeliu atvejų visą gydymą, pradedant pirmine apžiūra ir baigiant nuolatinio dantų protezo pritvirtinimu ant naujai įsriegtų implantų, galima atlikti vos per keletą apsilankymų pas odontologą.

Šiuo atveju pilnam vieno žandikaulio dantų atkūrimui naudojami keturi implantai. Tai iš esmės keičia viso gydymo eigą, laiką ir kaštus. Ši metodika leidžia išvengti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų.

Nuimami dantų protezai. Nuimami dantų protezai yra atskira ant dantų implantų tvirtinamų protezų rūšis. Juos galima išimti ir išvalyti taip pat, kaip ir jūsų dabartinius nuimamus protezus. Tačiau skirtingai nei dabartiniai nuimami protezai, kurie prastai laikosi, silpnai atkuria kramtymo funkciją, stipriai apkrauna likusius dantis, uždengia gomurį, protezai tvirtinami ant dviejų implantų.

Laminatės

Laminatės – plonos  keramikos plokštelės, atkartojančios danties formą.

Laminatės – pažangiausias nuosavų dantų restauravimo metodas. Dantų restauracija laminatėmės arba kitaip tariant mikroprotezavimas, atliekamas tuomet, kai siekiama atkurti arba sukurti estetišką šypseną – nepriekaištingą dantų formą ir spalvą. Laminačių pagalba koreguojame vieną, kelis ar visus matomoje zonoje esančius dantis. Laminatėmis dengti dantys atrodo itin natūraliai, nekeičia spalvos, netrupa ir tarnauja dėl keramikos sąvybių žymiai ilgiau nei estetinis plombavimas.

Gydymo eiga

Pirmasis vizitas. Nuimami atspaudai bei atliekama išsami funkcinė bei estetinė analizė.

Antrasis vizitas. Įvertinamas pagamintas būsimų dantų modelis bei pasimatuojama šypsena ant realių dantų. 

Trečiasis vizitas. Paruošiamas dantų paviršius, nuimami atspaudai nuolatinių laminačių pagaminimui. Uždedamos laikinos laminatės.

Ketvirtasis vizitas. Laikinos laminatės pakeičiamos nuolatinėmis, pagamintos dantų technikų laboratorijoje pagal induvidualų Jūsų dantų atspaudą.

Centro odontologijos klinika

Danties linija plius

S.Dariaus ir S.Girėno g. 1-34,

Alytus, LT-62137

REGISTRACIJA