Chirurginis gydymas – tai burnos ertmės procedūra, kurios metu vietinėje nejautroje pašalinami stipriai sugedę, lūžę, protezavimui nebetinkami ar stipriai periodonto ligų pažeisti dantys.
Dantų šalinimas skirstomas į:
- nesudėtingą
- sudėtingą
- chirurginį
Ar šalinimas bus sudėtingas ar nesudėtingas priklauso nuo danties šaknų anatomijos, vainiko sugedimo laipsnio. Chirurginis danties šalinimas atliekamas neišdygusiems ar dalinai išdygusiems, dažniausiai protiniams dantims. Po sudėtingo ar chirurginio danties šalinimo alveolė užsiuvama. Taip pat gali būti patinimas ar mėlynė, tai priklauso nuo individualių organizmo savybių.
Ką daryti po danties šalinimo?
- Po procedūros minimalus kraujavimas ar rožinės seilės yra normalu. Pašalinus dantį apie 20-30 min laikykite sukandę tamponėlį. Jei kraujavimas nesiliauja, įsidėkite naują tamponėlį ir laikykite jį tvirtai sukandę dar apie 20 min. Jei reikia pakartokite dar kartą.
- Po danties šalinimo gali būti mėlynė, patinimas, didžiausias antrą parą po procedūros.
- Pirmą parą po procedūros neskalaukite burnos, kad nepasišalintų susidaręs kraujo krešulys. Venkite karšto maisto ir gėrimų. Antrą parą jau galite skalauti burnos ertmę dezinfekuojančiais tirpalais.
- Kad būtų mažesnis patinimas, ties operuota vieta, ant skruosto, galite priglausti ledo pūslę suvyniotą į rankšluostį. Šaltis laikomas iki 10 min su 20 min pertraukomis 1-2 valandas.
- Nuo vidutinio skausmo vartokite vaistus, neskystinančius kraujo. Taip pat nepamirškite vartoti gydytojo paskirtus vaistus nurodytomis dozėmis.
- Siūlai šalinami praėjus savaitėi po procedūros.
- 24 vakandas pro procedūros nevartokite alkoholinių gėrimų. Stenkitės nerūkyti kol žaizda užgis. Rūkymas blogina žaizdos gijimą.
- Pirmą parą rekomenduojamas lengvas, minkštas, nekarštas maistas. Rekomenduojama valgyti sveikaja puse.
- Tinkama burnos higiena pagreitina žaizdos gijimą. Stenkitės pirštais ar liežuviu neliesti žaizdos. Švelniai valykite dantis šepetėliu, taip pat dažniau skalaukite burną.